Software

Převodník Texy! → LaTeX

DEMO převodníku můžete vyzkoušet na stránce http://texy2latex.jaybee.cz/, kde jsem rozběhal poslední verzi. Protože pan David Grudl zvýšil zpětným odkazem návštěvnost mých stránek na dvojnásobek :D , musím se trochu zasnažit. Vytvořil jsem demostránky, abych dokázal, že to opravdu funguje.

Ke stažení pre pre alpha verze (třeba v0.0.2): texy2latex.zip Jednoduchý nástroj pro převod čisté Texy! syntaxe do LaTeXu. Výstupem je zdrojový text pro latex (.tex), nebo přímo pdf vygenerované LaTeXem.

Jde o jednoduché rozšíření Texy o nevšímavost k výrazům v $rovnice$. Následně se pomocí XSL transformace převede vygenerované HTML do LaTeXu, je to výhodné proto, že HTML, které vychází z Texy! je čisté, logické a jednoduše zpracovatelné.

Pro převod je použita takřka stejná šablona jako u převodníku html2texy od Jakuba Roztočila.

Nabízí se otázka, jestli by bylo možné nahradit v Texy! modul, který generuje HTML modulem, který by generoval úplně jiný výstup, například LaTeX.

Tento převodník jsem vytvořil a používal jen proto, že jsem líný a přeci jen je mě bližší Texy syntaxe než LaTeX syntaxe. Pro psaní jednoduše formátovaných dokumentů je ideální. Napsal jsem svou bakalářku v Texy a pak jsem ji díky tomuhle převodníku nechal vygenerovat do PDF.

Není dořešena podpora tabulek, stylů, a odkazů. Odkazy by se docela šikly, a v PDF jsou možné. Obrázky jsou podporovány jen z části. Nebere se v úvahu jejich napevno nadefinovaný rozměr a poloha (plaváček vlevo a vpravo).

Miso17.2.2012 10:41
Nefunguje demo

Ahoj, to demo, na ktore je tu odkaz nefunguje – ak zmenis nieco nadokaze to vygenerovat pdf, funguje to len s tou originalnou ukazkou

Severovýchod Valid XHTML 1.0 Strict Valid CSS 2 Text to HTML converter and formatter Jay Bee simple CMS